Migawki

Migawki

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA WRZESIEŃ 2018

 

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA TO NAJWIĘKSZY W EUROPIE PROJEKT PROMUJĄCY DZIEDZICTWO KULTUROWE.

 

 

 

We wrześniu już po raz 26. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w całej Polsce odbywały się wydarzenia związane z lokalną historią.

Nasza biblioteka włączyła się do tej akcji.

Więcej…

Szóste już Narodowe Czytanie za nami!

W tym roku w głosowaniu wybrano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Zadanie nie było łatwe, tekst pełen symboli rozpisany na role, krakowska gwara chłopska i przewijające się postaci pełne snu i fantastyki. Tytułowe Wesele odbyło się w 1900 roku w podkrakowskiej wsi Bronowice i posłużyło autorowi za tło na którym rozegrało się wiele scen z historii A wszystko to po to, by poruszyć najbardziej bolesne sprawy narodowe, czyli oczekiwany ale niespełniony zryw narodowy.

Więcej…

Kolędowy Wieczór na Parkowej

Styczniowy „Wieczór na Parkowej” tradycyjnie już zorganizowany został wspólnie ze Szkołą Muzyczną I stopnia im. F. Chopina w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli widzów w piękny świat kolęd. Nie obyło się bez wspólnego śpiewu, mieliśmy też możliwość posłuchać mało znanych pastorałek. Za wieczór pełen pięknej muzyki, która przypomniała nam świąteczną atmosferę dziękujemy: Pani Dyrektor Iwonie Dobryniewskiej, pedagogom i uczniom.